Výlety

Tipy na výlety a okolí

Výlety a sportovní vyžití

Sportovní vyžití ve Špindlerově Mlýně a okolí:

AQUA PARK - provoz areálu denně včetně So a NE, bazény jsou otevřeny od 11:00 do 21:00 hod.
TENIS - ski areál Svatý Petr
SQUASH - Vojenská zotavovna Bedřichov
BOBOVÁ DRÁHA - Špindlerův Mlýn, Harrachov, v provozu i v zimě
MONKEY PARK - Špindlerův Mlýn ( vedle bobové dráhy )

Lanové parky, jízdy na kolopběžkách, lukostřelba, přemostění, lezení po skalách, čtyřkolky, paragliding, paintball, obří houpačky, zorbing, jízdy na koních atd.

Skiareály

Skiareál Špindlerův Mlýn
1 km
10 min pěšky

Je nejvýznamnějším zimním střediskem v České republice. Každým rokem je spolupořadatelem několika významných světových sportovních akcí. V zimní sezóně celý areál, který se skládá z několika středisek (Svatý Petr - Hromovka, Medvědín, Horní Mísečky, Labská, LV Davidovka, vleky Horal a Krakonoš) navštíví kolem 700 tisíc klientů.

Areál Labská
2 km
4 min autem

Vznikl letos na trase původního lyžařského vleku Labská. Trasa nové lanové dráhy je oproti původní o 300 m prodloužena, vede tedy až k běžecké trati na Horní Mísečky. Také sjezdová trať byla prodloužena a rozšířena.

Areál Svatý Petr
4 km
7 min autem

Je nejvýznamnějším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně.
Přímo v areálu jsou v zimní sezóně v provozu 3 lanové dráhy a pět vleků. Sjezdové tratě jsou co do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR. Bohatě navštěvovaný je i snowpark včetně „U“ rampy. V rámci celého Špindlerova Mlýna (5 lanových drah a 11 vleků) platí jednotné jízdné. S areálem Medvědín je Svatý Petr propojen pravidelnou linkou SKI BUSU. Návštěvníci Špindlerova Mlýna zde najdou dostatek restaurací, lyžařských a snowboardových škol, večerního využití volného času - bazény, bowlingové dráhy, bobová a sáňkařská dráha, diskotéky a v neposlední řadě i každodenní možnost večerního lyžování na v roce 2003 vybudované a kvalitně osvětlené sjezdové trati Hromovka, kde byla postavena nová, rychlejší čtyřsedačková lanová dráha.

Areál Medvědín
3 km
6 min autem

Je lanovou drahou spojen s areálem Horní Mísečky je stále více vyhledávaným místem lyžařů, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunci. Je zde velmi dobrá černá a červená sjezdová trať, která je určená především pro sportovní lyžařskou jízdu. Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi je velmi vhodný areál Horní Mísečky, který nabízí čtyři lyžařské vleky, vždy kvalitně upravené sjezdovky a snowpark určený snowboardistům. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou častým vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování, kteří zde najdou každodenně kvalitně upravené běžecké tratě, které jsou výchozím místem na hřebenové túry.

Tipy na výlet

K boudě U Bílého Labe
11 km
2 h 25 min pěšky

Od Hotelu Savoy po modré značce podél Labe k dolní stanici lanovky na Medvědín, dále k soutoku Labe s Bílým Labem a k rozcestí U Dívčí Lávky. Pokračujete po modré značce do údolí Bílého Labe až k boudě U Bílého Labe. Od ní po žluté značce, tzv. Dřevařskou cestou vzhůru lesem a po vrstevnici do Špindlerova Mlýna. Celkem asi 11 km – velmi pohodlná túra.

Ze Svatého Petra do sedla Kozích hřbetů
7 km
1 h 32 min pěšky

Po červeně značené Staré Bucharově cestě stoupáte po okraji lesa, pak příkře lesem a nakonec stezkou do sedla mezi Kozími hřbety a Luční horou. Dál k vyhlídce s panoramatickým rozhledem téměř po celých Krkonoších (1.422 m). Zpět po žluté Judeichově cestě do Sv. Petra a do Špindlerova Mlýna. Celkem 7 km.

Ze Špindlerovky přes Martinovu boudu do Špindlerova Mlýna
22 km
4 h 50 min pěšky

Autobusem ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovu boudu. Červeně značenou cestou k Petrově boudě, dále pak po modré značce na Martinovu boudu. Zpět přes Medvědí boudu do údolí Labe (zelená značka) a kolem restaurace Myslivna do Špindlerova Mlýna.

Celodenní výlety

Přes Kozí hřbety na Sněžku a Dlouhým dolem do Špindlerova Mlýna
22 km
4 h 50 min pěšky

Ze Sv. Petra po červené značce pozvolně stoupáte po okraji lesa, dále příkrým stoupáním na úbočí Kozích hřbetů a přes Luční boudu, Úpskou rašelinu ke Slezské boudě. Od ní vystoupíte strmou, červeně značenou kamenitou stezkou na vrchol Sněžky. Dále lanovkou do Pece p. Sněžkou. Odtud je možné jet autobusem do Špindlerova Mlýna. Pokud pokračujete dále, vydáte se po modré značce k Modrému potoku, po žluté do Modrého dolu a k Richterovým boudám (červená značka). Po zeleně značené cestě se přes Výrovku dostanete do Dlouhého dolu, dále do Svatého Petra a Špindlerova Mlýna. Celkem 22 km.

Z Medvědína přes pramen Labe k boudě Sněžné jámy a na Špindlerovu Boudu
18 km
4 h pěšky

Lanovkou na Medvědín a dále po žluté, pak po červené značce přes Šmídovu vyhlídku k Vrbatově boudě. Kolem pomníku Hanče a Vrbaty k Labské boudě. (Odtud je možné dál jít Labským dolem do Špindlerova Mlýna.) Dále k prameni Labe (červená a zelená značka). Odtud po žluté na hřeben a dále po červené značce kolem Sněžných jam na Špindlerovku. Celkem asi 18 km.

Přes Kozí hřbety na Luční boudu a do údolí Bílého Labe
22 km
4 h 50 min pěšky

Ze Špindlerova Mlýna po červené značce do Sv. Petra. Lesem na Kozí hřbety, přes Bílou louku na Luční boudu. Na zpáteční cestě po červeně značené cestě a dále po modré do údolí Bílého Labe, K Dívčím Lávkám a do Špindlerova Mlýna. Celodenní túra, značené výškové rozdíly. Celkem asi 22 km.

Harrachova cesta
7 km
1 h 32 min pěšky

Modrá turistická cesta: Dívčí lávky - Labská bouda 780 - 1300 m. n. m. délka 7 km, převýšení 520 m.
Cestu Labským dolem zřídil v r. 1879 hrabě Harach a mohli bychom ji také nazvat cestou za historií ochrany přírody v Krkonoších nebo "cestou ledovců". Provázet nás budou největší česká řeka Labe, stopy po činnosti ledovců i vzpomínky na první krkonošské ochranáře.

Zajímavé výlety autem

Pec pod Sněžkou
47 km
51 min autem

Horské středisko s množstvím typických roubených krkonošských chalup, kapličkou, a ojedinělou technickou památkou, což je lanovka na Sněžku.

Trutnov
46 km
47 min autem

Průmyslové i historické město. Mezi nejvýznamnější památky patří Krakonošovo náměstí s novogotickou radnicí, Krakonošovou kašnou, měšťanskými domy s loubím a sloupem Nejsvětější trojice. Dominantou města je barokní kostel Narození Panny Marie.

Adršpašsko-Teplické skály
78 km
1 h 24 min autem

Pískovcová skalní města a mnoha hezkými skalními útvary a jezírky, 1700 skalních věží - ráj i pro horolezce, skalní hrádek Střmen. Prohlídka obou skalních měst trvá nejméně 6 hodin.

Státní zámek Kuks
60 km
1 h 6 min autem

Bývalý lázeňský komplex z počátku 18. století založený hrabětem F. A. Šporkem. Dochoval se špitál s původní lékárnou (druhá nejstarší v Evropě) a kostel s hrobkou Šporků. Unikátní jsou dvě řady barokních soch od Matyáše Brauna - alegorické sochy Ctnosti a Neřesti.

Kost
69 km
1 h 5 min autem

Jeden z nejzachovalejších hradů s věží kosodélníkového půdorysu, vznik ve 14. stol., Šelmberský a Biberštejnský palác, renesanční kuchyně, historické zbraně, romantické údolí Plakánek, 300 let stará Semtínská lípa – dnes jen torzo.

Harrachov
49 km
51 min autem

Lyžařské středisko se skokanskými můstky, sedačková lanovka s vleky, sklářské hutě. S výrobou nápojového skla, broušení olovnatého křisťálu, muzeum skla, empírový kostel.

ZOO Dvůr Králové nad Labem
48 km
53 min autem

ZOO Dvůr Králové a. s. je zoologická zahrada v Česku nacházející se v západní části města Dvůr Králové nad Labem v Královéhradeckém kraji.

ZOO a botanická zahrada Liberec
73 km
1 h 25 min autem

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa. Byla založena v roce 1904.

Aquapark a nákupní centrum BABYLON v Liberci
77 km
1 h 19 min autem

Centrum Babylon je kongresový, hotelový a zábavní komplex v centru města Liberce o rozloze 30 000 m², který vznikl v roce 1997

HOTEL LESANA

e-mail
hotel@lesana.cz
telefon
+420 602 110 420
adresa
Bedřichov 93, 543 51 Špindlerův Mlýn
Lyžařská škola a půjčovna lyží
Zobrazit
Rezervace
Stránky vytvořil:
Websmarketing.cz